Strona, na której się znajdujesz wykorzystuje pliki cookies. Korzystamy z tego mechanizmu m.in. w celu prowadzenia statystyk odwiedzin (Google Analytics) oraz poprawy użyteczności strony. Jeśli nie wyrażasz zgody na przesyłanie cookies do Twojego urządzenia - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Polityka

x
Klienci indywidualni
Klienci biznesowi
Zostań naszym klientem
Wybierz produkt który Cię interesuje


Centrum klienta

Skontaktuj się z naszym konsultantem, dzwoniąc na numer infolinii:

792 836 195

 

Formularz kontaktowy

Rzetelna firma

Polisy posagowe dla dzieci

Polisy posagowe dla dzieci

 

Przyszłość dziecka

 

Zaplanuj wcześniej moment kiedy zaczniesz oszczędzać na przyszłość swojego dziecka.

 

Zostaliście szczęśliwymi rodzicami? Czas pomyśleć o finansowym zabezpieczeniu przyszłości dziecka. Na Zachodzie dużą popularnością cieszą się polisy posagowe. W Polsce moda na nie dopiero nadejdzie.

 

Najbardziej upowszechnioną formą zabezpieczania finansowej przyszłości dziecka jest zakup polisy posagowej. Mogą ją kupić rodzice, chrzestni lub osoby bliskie, np. dziadkowie. Co to takiego? Formalnie to zwykła polisa na życie, której głównym beneficjentem jest dziecko.

Przede wszystkim zabezpiecza finansowo dziecko w przypadku śmierci rodziców. Jeśli zdarzy się takie nieszczęście, firma ubezpieczeniowa wypłaci dziecku - po osiągnięciu pełnoletności - kwotę ustaloną w umowie.

A jeśli - daj Boże - nic złego się nie wydarzy? Pieniądze zainwestowane w polisę nie zmarnują się. Bo taka polisa posagowa ma też drugi cel - pomaga odłożyć pieniądze, które pomogą dziecku wejść w dorosłe życie, np. sfinansują studia. Umowa jest taka: ubezpieczyciel wypłaci dorosłemu już dziecku sumę ubezpieczeniową lub zyski narosłe z inwestowania 100% składek.

Dużą zaletą polis posagowych jest to, że wypłacone odszkodowanie nie jest obciążone podatkiem od spadków i darowizn.

 

Polisa polisie nierówna

W Polsce oferta polis posagowych jest coraz większa. Obecnie sprzedaje je kilku największych ubezpieczycieli.

Zanim wyda się pieniądze, warto zapoznać się i porównać oferty. Powód? Polisa polisie nierówna. Czasem różnice są spore. Towarzystwa różnie kalkulują ryzyka (np. śmierci rodziców), od których zależy wysokość płaconej składki. Zdarza się też, że polisa zawiera w cenie opcje, za które gdzie indziej trzeba dodatkowo zapłacić. 

 

Zapytaj o ofertę Radców finansowych Aktywum.

 

 

 

  Wyślij zapytanieWspółpracujemy z: