Jakie warunki muszą zostać spełnione, abyś mógł skorzystać z bezpiecznego kredytu 2%?

Jakie warunki muszą zostać spełnione, abyś mógł skorzystać z bezpiecznego kredytu 2%?

Kredyt hipoteczny to rozwiązanie pozwalające na zakup nieruchomości przy jednoczesnym wsparciu banku. Z uwagi na wartość inwestycji, ten rodzaj finansowania nie jest jednak łatwy w uzyskaniu. Zobacz więc, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać kredyt hipoteczny 2%.

Osoba ubiegająca się,  zwykle musi spełnić kilka konkretnych warunków narzuconych przez bank. Głównym z nich – choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że wcale nie aż tak istotnym – jest wiek przyszłego kredytobiorcy, w tej sytuacji nie może przekraczać 45 lat w momencie uruchomienia kredytu.Równie ważne będą ponadto takie kwestie jak:

  • wysokość otrzymywanych dochodów,
  • forma zatrudnienia,
  • ilość osób na utrzymaniu,
  • inne zobowiązania kredytowe,
  • wysokość wkładu własnego,maksymalny wkład własny przy bezpiecznym kredycie 2% to 200 tys. zł.

Istnieje jednak możliwość udzielenia gwarancji wkładu własnego poprzez połączenie z programem „Mieszkanie bez wkładu własnego”, oferowanym przez Bank Gospodarstwa Krajowego. To dodatkowe ułatwienie w dojściu do własności pierwszego domu lub mieszkania.

  • informacje dotyczące nieruchomości, która będzie stanowić zabezpieczenie kredytu, mianowicie budowa domu, mieszkanie deweloperskie czy zakup z rynku wtórnego

Osoba wnioskująca o kredyt hipoteczny musi zatem pamiętać, że bank zazwyczaj zapyta nie tylko o wysokość miesięcznych dochodów, ale też o miesięczne wydatki, ilość osób na utrzymaniu itp. Wszystkie te czynniki pozwalają bowiem oszacować, czy rata kredytu hipotecznego o określonych parametrach nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla kredytobiorcy i jego budżetu domowego.

O kredyt hipoteczny mogą wnioskować nie tylko małżeństwa, tu możemy starać się o finansowanie do 600 tys zł, produkt ten dostępny jest także dla osób żyjących w związkach nieformalnych oraz singli do 500 tys zł.