Leasingi maszyny rolnicze

Leasingi maszyny rolnicze


 • Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/aktywum/domains/aktywum.pl/public_html/wp-content/themes/winnex/single-portfolio.php on line 83
  :

  Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/aktywum/domains/aktywum.pl/public_html/wp-content/themes/winnex/single-portfolio.php on line 84

Gdy potrzebna Ci nowa maszyna rolnicza

Leasing na maszyny rolnicze to forma finansowania, która pozwala na modernizację oraz zwiększenie efektywności gospodarstwa rolnego poprzez zakup nowoczesnych maszyn. Mimo że z założenia dedykowany jest wszystkim rolnikom, koniecznością jest spełnienie kilku najważniejszych warunków.

Leasing na maszyny rolnicze jest dobrym rozwiązaniem, który charakteryzuje się uproszczonymi procedurami. Dzięki temu jest dostępny dla większości rolników – bez względu na wysokość osiąganych przychodów czy wielkość gospodarstwa rolnego. W przeciwieństwie do banków, firmy leasingowe nie wymagają dostarczenia wielu dokumentów. Zwykle formalności ograniczają się do przedstawienia wysokości przychodów oraz do przedstawienia nakazu płatniczego i ewentualnie umowy dzierżawy gruntu. W przypadku wyższej inwestycji mogą być wymagane dodatkowe dokumenty, jednak jest to uzależnione od rodzaju zakupu oraz profilu gospodarstwa.

Warto przy tym podkreślić, że wielu leasingodawców uwzględnia również sezonowość prowadzonej działalności. W zależności od oferty wybranej firmy występują różne warunki leasingu. Najczęściej jednak:

 • rolnik może skorzystać z leasingu operacyjnego lub finansowego
 • umowa trwa nawet do 120 miesięcy
 • można liczyć finansowanie nawet do 100% wartości przedmiotu
 • finansowanie dostępne jest zarówno w złotówkach, jak i w euro

 

Leasing dla rolnika: operacyjny czy finansowy?

Decydując się na leasing maszyn rolniczych, należy wziąć pod uwagę dwa jego główne rodzaje. Ich nieco inna specyfika pozwala osiągać odmienne korzyści. Dlatego warto rozważyć obie opcje i dopiero po analizie własnego przypadku dokonać wyboru.

Leasing operacyjny to rozwiązanie opłacalne dla m.in. rolników, którzy:

 • są czynnymi podatnikami VAT
 • prowadzą gospodarstwo rolne bez strat
 • planują kupić sprzęt o wysokiej wartości – całą jego wartość można odliczyć wraz z miesięcznymi ratami
 • odniosą korzyść z wliczenia opłaty własnej w koszty uzyskania przychodu jednorazowo

Leasing finansowy powinni rozważyć ci rolnicy, którzy:

 • chcą zawrzeć umowę leasingową na krótki czas
 • zamierzają wnieść większy udział własny w celu zmniejszenia miesięcznej raty
 • rozliczają się na zasadach ryczałtu.

Obie formy leasingu mają swoje zalety, dlatego każdy rolnik powinien dokładnie przeanalizować opłacalność poszczególnych rozwiązań pod kątem swojej sytuacji. Tylko w ten sposób można podjąć najlepszą, tj. najkorzystniejszą formę finansowania zakupu maszyn rolniczych. Często warto poprosić o ofertę doradcę z firmy leasingowej, który przedstawi dwie propozycje i atuty każdej z nich.

Potrzebujesz leasingu na maszyny rolnicze i porady jak dobrze z niego korzystać? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy, zostaw nam swój numer w formularzu poniżej lub odwiedź najbliższą placówkę Aktywum. Pamiętaj, pomożemy Ci za darmo. Zapraszamy